Prednosti masažnih stolov so podobne tistim, ki jih ponuja masaža celega telesa v masažnem salonu, le vse to omogočeno v udobju vašega doma. Masažni stoli namreč delujejo po principu posnemanja gibov in tehnik maserja. Tako kot pravi maser odpravljajo stres, napetost in zmanjšujejo bolečine, predvsem v hrbtu. Mehanski nadomestek seveda ne more popolnoma nadomestiti občutka človeškega dotika, a v letih od nastanka prvih masažnih stolov, pa vse do danes, so njihovi oblikovalci uspeli najpomembnejše dejavnike zelo spretno približati učinku ročne masaže.
Manjši masažni stoli tehtajo približno 20 kilogramov, večji pa od 45 pa tudi do 130 kilogramov. Preden se odločite za nakup masažnega stola se morate odločiti, katero vrsto masaže želite, da slednji izvaja.
Masažni stoli, ki jih ponujamo, spadajo med najboljše na trgu. Masažni stoli Inada pa so se uvrstili na lestvico 10 najboljših masažnih stolov leta 2019.
Uporabljajte ga zmerno. Za bolečine v spodnjem delu hrbta, vratu ali ramenih uporabljajte masažni stol največ 3 do 4 krat na teden. Najboljše trajanje masaže je do 15 minut. Na ta način boste dosegli tudi največjo učinkovitost.
Da, vendar pa nosečnicam svetujemo, da se pred uporabo masažnega stola posvetujejo z ginekologom.
Vsi tisti, ki se aktivno ukvarjajo s športom, bi morali izven sezone izvajati masažo dvakrat do trikrat na teden, v obdobjih intenzivnih treningov pa morda enkrat ali dvakrat mesečno.
To je odvisno od znamke in vrste izbranega masažnega stola, na splošno masažni stol porabi med 150 in 300 vatov.
Celotna izkušnja masaže je osebna, osredotočena na vas in tipično v privatnem, tihem okolju. Z vsakim gnetenjem v mišice, se sprošča tudi emocionalna napetost. Znotraj nekaj minut interne masaže, se preko refleksologije prestavite v svoje zen meditativno stanje. Meditacija je v osnovi sproščanje zaposlenih misli v stanje, kjer preprosto smo. Blagodejno takrat odpustimo stres, strahove, depresijo in bolečino. Predvsem pri ženskah se strahovi in napetosti nabirajo “na naših ramenih”, predvsem v vratu ter ramenih. Pri moških se bolj pojavlja, da se stres kopiči v spodnjem delu hrbta, v križu. To so pretvorbe mentalne napetosti v fizično obliko. Čas, ki ga preživite v masažnem stolu, je namenjen temu prepuščanju bremen, življenjskih skrbi in stresa nasploh. Kot rezultat pa vam masažni stol ob redni uporabi nudi izjemna izboljšanja v vašem psihofizičnem počutju.
Večina masažnih stolov je oblikovanih tako, da vključujejo tri glavne komponente.